Sanibel Poster Speaker Abstracts

Back
Thu. 2/25
Fri. 2/26
Fri. 2/26
Sun. 2/28
Poster I
[Jane S. Murray]
Jonathan Boettger
Thangarasu Pandiyan
Benjamin G. Janesko
Viraht Sahni
Shubin Liu
Taku Onishi
Evgeny Epifanovsky
Gabor Csonka
Brett Dunlap
Igor Schweigert
Denis A. Bokhan
Paul Seybold
Piet Van Duijnen
Armando Cruz. Torres
Yasutaka Kitagawa
Mark Benson
Prakash Verma
David H.. Magers
Matthias Ernzerhof
Ksenia B. Bravaya
Satomichi Nishihara
Thomas M. Henderson
Liguo Kong
Philip E. Hoggan
Mitsutaka Okumura
Kuttay R.S.. Chandrakumar
Travis V. Harris
Gregory S. Tschumper
Gerardo Delgado-Barrio
Yusuke Kataoka
Poster II
[John D. Watts]
Muhammad H. Hasan
Ireneusz Grabowski
Michael Springborg
Arie N. Landau
Julius G.O.. Ojwang
Peter Seidler
Benoit R. Champagne
Joseph W. Barron
Dmitry I. Lyakh
Lou Massa
Sally Q. Fisher
Tyler Steele
Diomedes Saldana-Greco
Mathew G. Fanelli
John D. Head
Manoj K. Srivastava
Victor V. Albert
Bidhan C. Saha
Danial Sabri. Dashti
James P. Ritchie
Sahar Mirshamsi
Andrew G. Taube
Toru Saito
Yasuteru Shigeta
Andreas Gruneis
Jan Linderberg
Norman March
John P. Perdew
Matthias Ernzerhof
Poster III
[Suehiro Iwata]
Sven Larsson
Josep M. Oliva
Leszek Meissner
Anatole von. Lilienfeld
Charlotte F.. Fischer
John D. Watts
Seth M. Morton
Jun Yang
Alexander H. Genest
Alexei V. Matveev
Benjamin Hall
Anna Parker
John S. Mancini
Justin M. Cook
Christopher R.. Ashman
Mahmoud Moradi
Artem E. Masunov
Edward Brothers
Yan Wang
Yuxning Wu
Travis W. LaJoie
Jessica Ramirez
Hiromi Nakai
Robert W. Molt
Wesley S. Farrell
Gustavo Pierdominici Sottile
Jesse l. Davis
David W. Arlund
Leonardo Boechi
Poster IV
[Peter Szalay]
Alexandre Tkatchenko
Suehiro Iwata
Richard H. Squire
Erkki J. Brandas
Alexander V. Gavrilenko
Vincent Liegeois
Taylor J. Mach
Michael Probst
Lex Kemper
Olexandr Isayev
H. Harvey Michels
Naoki Nakatani
Mitsuo Shoji
Shruba Gangopadhyay
Yu-ya Ohnishi
Daniel P. Vercauteren
Svetlana A. Malinovskaya
Vladimir Malinovsky
Jose Juan Pena
Paul W. Chun
Jung Goo Lee
Ron Shepard
Justo Rodriguez
Leonid G. Gorb
Sergio E. Galembeck
Minori Abe
John Faver
Edward A. Boudreaux
Rita Prosmiti
Sun. 2/28
Mon. 3/1
Mon. 3/1
Poster V
[Erkki J. Brandas]
Brian L. Weiner
Luke Burke
Paul Bracken
Peter Winkler
Alessandro Genoni
Benjamin Mintz
Satyender Goel
Nicolae Atodiresei
Benjamin P. Roberts
Luis Rincon
Alina P. Sergeeva
Toru Shiozaki
Edith Botek
Julian Cruz
Kevin E. Riley
Mauricio Coutinho-Neto
Genzo Tanaka
Frank B. Hagelberg
Frances C. Hill
Hector M.. Luna-Garcia
Ricardo Mendez-Fragoso
Workalemahu M. Berhanu
Stefan Taubert
Yun-Wen Chen
Daniel Romero-Nieto
Roberto Cammi
Olaseni O. Sode
Bidhan C. Saha
Poster VI
[Harvey Michels]
Ivan Cernusak
Leo Klasinc
Ryan C. Fortenberry
Tomasz Janowski
Peter G. Szalay
Andres Reyes
Sangwook Wu
Josef Michl
Iffat H. Nayyar
Pansy D. Patel
Yoshinori Manmoto
Jefferson E. Bates
Dmitri Kilin
Ondrej Demel
Jiri Pittner
Kiran Bhaskaran Nair
Svetlana V. Kilina
Eugene DePrince
Kimikazu Sugimori
Thomas Watson
Christopher Chang
Florian A. Bischoff
Thomas V. Grimes
Patrick M. McLaurin
Monika A. Musial
Omololu Akin-Ojo
Jan Simunek
Lucia Simova
Daniel H. Gebremedhin
Ann melnichuk
Poster VII
[John Samuel Faulkner]
Joseph G. Fripiat
Sylvio Canuto
Jane S. Murray
Connie J. Nelin
Paul S. Bagus
John Samuel Faulkner
Juan C. Poveda
Cesar X. Almora-Diaz
Gergely Gidofalvi
Kaye A. Archer
Berhane Temelso
Rashid M. Hamdan
Xiangguo Li
Iek Heng Chu
Shenggang Li
Oleg A. Vydrov
Manikanthan H. Bhavaraju
Atsushi Ishikawa
Murat Keceli
Julien Guthmuller
Douglas J. Klein
Dominika Zgid
Marta Labuda
Libor Veis
Carlos Quintanar
Robert Vergenz
Valdimir R. Rosenfeld
Muneaki Kamiya
Paulo Cabral do Couto